SP Niechanowo Wicemistrzem Polski w Unihokeju
Dodane przez Administracja dnia Lipiec 05 2019 07:03:38

W dniach 8-9 czerwca 2019 roku w Elblągu rozegrany został Finał Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w Unihokeju w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja. W tej największej unihokejowej imprezie w Polsce uczestniczyło 96 drużyn z całej Polski i 1340 zawodników i zawodniczek a turniej rozgrywano na 6 halach sportowych Elbląga.Rozszerzona zawartość newsa

W dniach 8-9 czerwca 2019 roku w Elblągu rozegrany został Finał Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w Unihokeju w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja. W tej największej unihokejowej imprezie w Polsce uczestniczyło 96 drużyn z całej Polski i 1340 zawodników i zawodniczek a turniej rozgrywano na 6 halach sportowych Elbląga.W zawodach tych wystartowała drużyna dziewcząt i chłopców Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Niechanowie.


Przedstawiamy wyniki rozegranych meczów w kategorii chłopców: 
zakończenie fazy grupowej awans z 1 miejsca do 1/4 rozgrywekmecz półfinałowy: SP Niechanowo 1:0 SP Wierzchowo


mecz finałowy: SP Niechanowo 0:1 SP SiedlecW wyniku przeprowadzonej rywalizacji Szkoła Podstawowa w Niechanowie wywalczyła srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski w Finale Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w Unihokeju Chłopców.Natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany uczeń SP Niechanowo Jakub Marciniak.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SZS zarówno w kategorii chłopców jaki dziewcząt startowało po 18 drużyn z całej Polski. Turniej ten był dla naszych drużyn diametralnie różny dziewczęta zajęły 16 miejsce a chłopcy wywalczyli 2 miejsce.

Mimo takiej rozbieżności w wynikach obydwie drużyny zrealizowały założone wcześniej cele, chłopcy mieli powalczyć o medal a dziewczęta wygrać jeden mecz. Wszystkie nasze cele udało się zrealizować z czego bardzo się cieszymy.Srebrny medal to ukoronowanie kilkuletnich systematycznych treningów oraz wielu rozegranych meczów zarówno ligowych jak i towarzyskich. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom serdecznie gratuluję osiągniętych wyników sportowych oraz systematyczności w dążeniu do doskonalenia swoich umiejętności.