Moravian Cup 2018
Dodane przez Administracja dnia Wrzesień 25 2018 21:12:45
W dniach 1 i 2 września trzy drużyny UKS Błyskawica wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju Unihokeja Moravian Cup 2018


Rozszerzona zawartość newsa
W dniach 1 i 2 września trzy drużyny UKS Błyskawica wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju Unihokeja Moravian Cup 2018Przedstawiamy ostateczne wyniki turnieju:
Wszystkie nasze drużyny pokazały się z bardzo dobrej strony.

Drużyna starszych żaków rozegrała bardzo dobry turniej awansując do finałowej czwórki. Jednak w meczu o brązowy medal mimo znaczącej przewagi nie potrafiliśmy zdobyć bramki a duży wpływ na to mieli czescy sędziowie, którzy jak aptekarze w każdym zderzeniu kijów dopatrywali się faulu. Na 15 sek. przed końcem również nasz zawodnik otrzymuje 2 min karę bo przeciwnik nadepnął mu na łopatkę kija (nastąpiło tylko zachwianie równowagi nawet się nie przewrócił).
Efekt był taki, że na 10 sek przed końcem meczu o brązowy medal tracimy bramkę do czego przyczynili się sędziowie podgwizdując czeską drużynę. Chłopcy byli zawiedzeni utratą bramki oraz postawą czeskich sędziów.

Drużyna dorostenci miała bardzo trudną grupę, z której wyszła na 3 miejscu pokonując drużynę z Ostravy. Niestety następnego dnia po kardynalnych błędach naszego obrońcy i bramkarza w ciągu 2 min tracimy 2 bramki, co znacznie ułatwia dalszą grę przeciwnikowi. Mimo wielu starań i doskonałych sytuacji przegrywamy ten ważny mecz i kończymy udział w turnieju.

Drużyna juniorów to jeden z ciekawszych elementów naszego wyjazdu. Chłopacy jechali w bardzo nielicznym składzie bo ich przeciwnicy posiadali dwukrotnie liczniejsze drużyny. Pomimo tego zaprezentowali sie bardzo dobrze. Owszem wszystkie mecze przegrali ale poza jednym były to różnice jedno i dwu bramkowe. Cały czas przeciwnik nie mógł sie czuć pewnie a ich akcje naprawdę mogły się podobać. Oczywiście swoją negatywną cegiełkę dołożyli czescy sędziowie, którzy byli bardzo dokładni ale tylko w jedną stronę.


Chciałbym tu wyjaśnić - pomaganie czeskim drużynom przez sędziów występowało tylko na jednej hali przy ul. Rooseveltowej na pozostałych trzech halach gdzie graliśmy nie mam żadnych zastrzeżeń, co do pracy sędziów.

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z wyjazdu nasz szkoleniowy cel został osiągnięty chłopacy rozegrali bardzo ciekawy turniej na wysokim poziomie sportowym i doskonale przygotowali się do sezonu. Równocześnie nie wiele brakowało żeby zdobyli medal na międzynarodowej imprezie.